Výročí sovětské okupace otevírá otázky typu co by, kdyby. Co kdyby už tehdy byl Twitter? Seděli bychom u počítačů, nebo šli do ulic? Zmohli bychom se na statečné, leč tvrdě trestané činy, jakých se nedávno dopustili třeba Bradley Manning nebo Edward Snowden?

Taková úvaha však asi nemá smysl, protože se pokouší sloučit neslučitelné - atributy dvou historických epoch. Zato otázka, kdo nahradí Steva Ballmera v čele Microsoftu, je naprosto reálná.

Výročí jednoho slavného výprasku na pár dní ovládlo český web, události srpna 1968 na nás vykukují všude (často výtečně zpracované) a nevyhnutelně musela padnout otázka, jak by to asi vypadalo, kdyby tou dobou existovaly sociální sítě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru