Ve snaze pochopit fungování NSA a zaujmout k ní nějaké stanovisko musíme sáhnout daleko do historie. Ostatně loni NSA oslavila šedesát let svého fungování.

Základem všeho je americký imperiální přístup, který se prolíná celou historií Spojených států a všemi aspekty jejich existence. Jinde zřídkakdy vídané rozdělení na „my“ a „oni“. Na občany impéria a barbary za hranicemi říše.

Podíváme-li se do českého právního řádu – a platí to pro většinu zemí našeho civilizačního okruhu – najdeme v obecných principech jenom velmi málo rozdílů v zacházení s vlastními občany a cizinci. Práva, povinnosti a procesní postavení obou je v drtivé většině případů totožné a liší se jenom ve specifických, zvláště odůvodněných případech. Situace se ještě více rozvolnila po našem vstupu do EU, ale ideově podobná byla situace i předtím.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru