Odkaz na copyrightovaný materiál je v ČR překročením zákona, rozhodl o tom soud – a důležité je, že ne ledajaký, ale Ústavní. Tedy, on to spíš nepopřel, než že by o tom rozhodl: potvrdil, že na rozhodnutí okresního, krajského a Nejvyššího soudu ve věci tzv. libereckého piráta nemá co změnit.

Právní status odkazů je otevřená a citlivá záležitost, jejíž řešení se zatím celosvětově pořád hledá, stále častěji však převládá přísnější pohled, který teď tedy zaujala i česká justice. Zajímavé by bylo vědět, jaký je spontánní – spíš morální než právní – názor široké veřejnosti, a míním tím opravdu široké, tedy nejen spolužáků a vrstevníků toho kluka a voličů pirátské strany. Je v pořádku provozovat web s ručně vloženými 2500 odkazy na Megavideo, s placenou reklamou a VIP členstvím? Protože převládající názor společnosti se může, nebo taky nemusí, stát příští právní normou.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru