„Vaše osobní soubory jsou zašifrované. (…) Jediná kopie soukromého klíče, které vám umožní je rozšifrovat, je umístěna na tajném serveru na Internetu. Server tento klíč zničí, až uplyne časový limit zobrazený v tomto okně. Pokud k tomu dojde, nikdo už nikdy nedokáže data obnovit. Abyste klíč získali (…), musíte zaplatit 300 USD /300 EUR nebo podobnou částku v jiné měně.“

Okno s požadavkem internetových vyděračů, které zobrazuje výše napsaný text, není součástí nového špionážního románu, ale realita, se kterou se snaží bojovat tvůrci bezpečnostního softwaru pro osobní počítače. Na hrozbu CryptoLocker upozornil server Ars Technika.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru