Srovnání s jinou transakcí minulého týdne, s tou, v níž skupina PPF koupila největšího českého telekomunikačního operátora, není až tak přitažené za vlasy. I tam jde hlavně o dlouhodobý výhled.

Twitter má ve chvíli, kdy tento souhrn píšu, tržní kapitalizaci kolem 22,7 miliardy dolarů. Pětkrát méně než Facebook, patnáctkrát méně než Google. To není špatné na firmu, která za první tři čtvrtletí letošního roku dosáhla obratu něco přes 400 milionů (čtrnáctkrát méně než Facebook) a je ve ztrátě (zatímco Facebook letos už stihl vytvořit miliardu dolarů čistého zisku). Proč do toho investoři jdou?

 

A proč kupuje Petr Kellner Telefóniku, když jsme u toho? Telekomunikační byznys sice nevypadá vysloveně špatně, ale růžově už vůbec ne. Telefónica O2 je nadále slušně výdělečná se ziskovou marží přes 10 %, trend je ale nepříznivý, obrat i zisk meziročně klesl. Nevypadá to na výkyv, spíš na zprávu o stavu trhu, kde data nahrazují hlas a wi-fi sítě se používají namísto mobilních, kdykoli to jde. Smartphone je výborná věc, ale ne pro operátory — aspoň prozatím ne. Ještě se s tím nenaučili zacházet.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru