SPIR se pokouší o obtížnou věc. Chce zavést internetový ekvivalent měrné jednotky GRP. Ach, promiňte… SPIR je Sdružení pro internetovou reklamu, spolek firem, jejichž byznys úzce souvisí s tím, co má v názvu; mimo jiné provozují známý NetMonitor. A GRP je Gross Rating Point, zhruba řečeno podíl populace, která něco (zpravidla reklamu) viděla (zpravidla v televizi).

Smysl toho počinu je zjevný; jde o přepočet a v konečných důsledcích o něco jako směnný kurs mezi internetem a televizí, pokud jde o sledovanost reklamy. S tichou nadějí, že by to časem mohlo mít vliv na její cenu. Právě proto je ta věc obtížná. Nutnost porovnávat je zjevná. Stará a nová média se však obtížné shodnou na kompromisním vzorečku. Nakonec ovšem budou muset. Lidé budou samozřejmě dál přednostně čučet na bednu, ale streamovaného videa přibývá a s hračičkami jako Chromecast nebo Apple TV se kvůli němu už nemusíte zvednout z pohovky, od piva a brambůrek.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru