Prodávejte, dokud můžete, radí na svém blogu podnikatel a investor Jan Barta. Co máme prodávat? Aktiva internetových firem, protože pád jejich hodnoty se dá čekat nejpozději do roka. Barta v minulosti rozhodně osvědčil, že změnám hodnoty nejrůznějších aktiv rozumí a daří se mu je předvídat. (Disclaimer kvůli možné zaujatosti: spolupracuji na jeho projektu iCollege.)

Ta rada není překvapivá, slyšíme ji v různých podobách odevšad. Stav trhu opravdu připomíná neslavnou internetovou bublinu z roku 2000. Hodnoty mnohých, zejména začínajících firem (o Snapchatu jsem tu psal před dvěma týdny), jsou naprosto odpojené od jejich schopnosti generovat peníze. Trh technologických aktiv neovládají investoři, ale spekulanti. Jestli má Barta pravdu v tom, že to krachne do osmi až dvanácti měsíců, to ovšem těžko říci. (A bylo by také zajímavé vědět, zda a do jaké míry se svou radou řídí on sám.)

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru