Zatímco po většinu své existence se lidstvo rozumně snažilo minimalizovat fyzickou námahu a mít co největší přísun kalorií, mnozí z nás dnes usilují o pravý opak. Nelitujeme času, námahy a peněz na tělesná cvičení a pojídáme potraviny, z nichž byl předem pracně odstraněn tuk, cukr a chuť. V zásadě jde o projev luxusu a dekadence (což nemyslím žertem). Je trochu zvrácené, přesto pěkné, že si to západní civilizace může dovolit, a doufejme, že nám to nějakou dobu ještě vydrží — ani ne tak kvůli věci samé, ale hlavně proto, že společnost, která si musí štíhlou linii a funkční svalstvo udržovat uměle, je automaticky společností dostatku, míru a stability.

To vše je k mání jen pro menší část lidstva, k níž však vy i já patříme. Buďme za to rádi a povídejme si zde chvíli o technologických vymoženostech, zejména mobilních aplikacích, které k věci patří.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru