Nejcitovanější novinkou týdne je těch padesát osm druhů pohlaví, které nabídl Facebook k výběru svým uživatelům (ve skutečnosti daleko méně, protože mnohé názvy jsou synonymní). Což je ohromná legrace… pokud patříte k většině, která nemá s identitou žádný problém.

Jiná věc je, co přesně sleduje Facebook: možnost sebevyjádření pro ty, kdo ji dosud neměli, anebo senzaci, která dostane (a jak vidíte, dostává) publicitu? V každém případě jde o lákavou nabídku pro trolly. Těmi se začíná zabývat – po právu, jde o poutavé a užitečné téma – akademický výzkum. Nedávno publikovaná studie potvrzuje to, co se dá tušit intuitivně: často to nejsou nevinní žertéři. Obrana neexistuje… stop, nesmysl, existuje: celé to vypnout. Odstřihnout se.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Facebook zavedl spoustu nových pohlaví, a jestli na sebe chcete upoutat pozornost trollů, honem se k některému z nich přihlaste. Napřed se ale rozhlédněte, zda žijete v relativně svobodné zemi. A ne, s Peer Gyntem nemají společného dočista nic.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru