Z technologických zpráv tohoto týdne mě nejvíc pobavil nápad Angličana Lea Beaumonta, kterak naložit s otravnými voláními od telefonních prodejců. Jednoduše si domů zřídil placenou linku a za každou minutu hovoru dostane sedm pencí. Zpočátku mu to vyneslo kolem sedmi liber měsíčně, pak ho napadlo začít své číslo trochu inzerovat a příjmy náležitě vzrostly. Každá hůl má prostě dva konce.

Do světových médií také pronikla česká designérka Klára Pernicová, a to díky kuriózním sluchátkům a dalším módním doplňkům. Domácí start-upy by možná neprohloupily, kdyby s ní navázaly spolupráci. A nejen s ní: prohledat katalog nápadů mladých českých umělců a hledat v nich styčné body s technologiemi a s životním stylem současné generace by se mohlo bohatě vyplatit. Šnečí sluchátka si můžete poznamenat jako trvalou připomínku, kde hledat potenciálně úspěšné projekty.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru