Nejlepší způsob umlčení Twitteru představuje nově zavedená funkce mute. Kdo by občas nechtěl odpočinout si na chvíli od někoho? Lidé se na sociálních sítích chovají stejně jako všude jinde: občas jsou příjemní a občas otravní, třeba když začnou příliš mnoho psát o hokeji nebo jiném fotbalu. Až dosud jste museli takovou osobu prostě vyřadit ze seznamu sledovaných - „unfollow“. Černá, nebo bílá. Funkce mute takového člověka jen dočasně umlčí, nevyřadí, dál s ním můžete komunikovat a až se vyblbne, zas ho nebo ji unmutujete — ano, obávám se, že se tomu tak skutečně bude česky říkat, ale to je malá cena za věc tak užitečnou.

Nejhorší způsob umlčení Twitteru by se mohl brzy objevit v Rusku. Maxim Ksenzov, zástupce ředitele Roskomnadzoru, což je něco mezi telekomunikačním úřadem (stará se mj. o přidělování rádiových frekvencí jako u nás ČTÚ) a mediální cenzurou, se nechal slyšet (zde stručně a trochu nepřesně anglicky, zde originální rozhovor v ruštině), že zahraniční weby, které nebudou ochotny spolupracovat na blokování obsahu v Rusku nepřípustného, bude potřeba vypnout. Souvisí to s tzv. blogerským zákonem, podle nějž bude od srpna podléhat povinné registraci u zmíněného úřadu - a tedy zostřenému dozoru - každý blog s více než 3000 unikátními uživateli denně. Včetně účtů na Twitteru. S Facebookem a Googlem se zřejmě dohodneme, s Twitterem to tak dobře nevypadá, uvedl Ksenzov.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru