Neřekl bych sice, že vodotěsný Kindle je „největší výdobytek lidstva”, jak se nechal unést Darrell Etherington ve zpravodajství TechCrunch, ale příjemná věc to jistě je. Nemusíte ani podléhat tomu podivnému zvyku povalovat se na pláži, abyste novinku ocenili. Vodotěsný totiž automaticky znamená omyvatelný, takže teď už klidně mohu čtvrt hodiny v kuchyni něco míchat a číst si u toho, aniž bych si dělal starost s prskajícím olejem v sousední pánvi.

O dost složitější je posoudit druhou novinku, kterou Amazon uvedl tento týden — přesněji řečeno první, protože telefon Fire má být Ta Velká Věc. K jeho unikátním rysům patří, jak jste si na tomto serveru již mohli přečíst, jednak pseudo-3D displej (fungující díky složité technologii, která čtyřmi kamerami na přední straně telefonu snímá pohyby hlavy), jednak rozpoznávání věcí z reálného světa za účelem jejich okamžitého nákupu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru