Microsoftu se srpnové "záplatovací úterý" moc nepovedlo. Po instalaci opravy MS14-045 některé systémy Windows 7 a Windows 8 už nenabootují. Týká se to jenom malého procenta systémů s poněkud netypicky nainstalovanými OpenType fonty, ale při počtu instalací Windows jde o docela slušná absolutní čísla. Pokud se vás problém týká, řešení najdete v Microsoft Knowledge Base.

Myslíte si, že smart karty, tedy karty s kryptografickým čipem, jsou bezpečné? Jak které. Třeba část těch, které používá pro občanské průkazy Tchaj-wan, obsahuje nedostatečně kvalitní implementaci generátoru náhodných čísel. Podrobnosti najdete na smartfacts.cr.yp.to. Českých "elektronických občanských průkazů" se tento problém netýká, a to převážně proto, že nejsou elektronické, drtivá většina občanek má čip jenom namalovaný. O tu opravdovou si musíte explicitně  zažádat, zaplatit ji a poté ji stejně nemáte k čemu použít, protože žádné aplikace pro ni neexistují.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru