Kdykoli se stane nějaká neobvyklá, singulární a neopakovatelná událost, máme my, co komentujeme dění, tendenci interpretovat ji jako mezník — přičíst jí hluboký význam. Pochopitelně, o čem bychom jinak psali? Odchod zakladatele společnosti Oracle z postu generálního ředitele téměř určitě není mezníkem v tom základním smyslu slova — že by skončila jedna epocha a začala druhá. Ona totiž ta epocha, jejíž konec by měla tahle příhoda signalizovat, skončila už před pár lety.

Tak tedy Larry… nikoli Flynt, ale Ellison, i když skandálů kolem sebe stihl tento pozoruhodný muž vyrobit také dost a dělal to s nemenším potěšením než majitel Hustleru. Minulý čas ostatně není na místě. Už tím, jak lišácky rozdělil vedení firmy mezi dva nástupce a sám pro sebe vytvořil novou pozici výkonného předsedy představenstva (Executive Chairman of the Board), je zaručeno, že kolem Oracle bude veselo. Safra Catz a Mark Hurd, oba spoluvládci, se prý nemají nijak zvlášť rádi a tohle krajně neobvyklé uspořádání jejich vztahy jistě nezlepší. Larry si zas jednou dělá ze světa dobrý den, ať to stojí, co to stojí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru