Vyšla zpráva německého Federálního úřadu pro informační bezpečnost, která popisuje kybernetický útok na německou továrnu, při níž došlo k závažnému fyzickému poškození technologií. Útočníkovi se sofistikovanými prostředky podařilo zasáhnout do systému řízení vysoké pece, která musela být nouzově vypnuta a přitom se zničila.

Mnohem větší pozornosti se stále dostává hacku Sony Pictures – filmové hvězdy jsou holt víc sexy, než vysoké pece. A to i přesto, že o něm v podstatě nic nevíme. FBI tvrdí, že je za tím Severní Korea, ale moc přesvědčivé důkazy nezveřejnila. Ostatně svého času USA tvrdily, že jsou cílem informační války z Iráku a ukázalo se, že za to může pár teenagerů, kteří nakonec dostali podmínku a veřejně prospěšné práce. KLDR útok oceňuje, ale popírá vinu a dožaduje se společného vyšetřování. Fortune publikovala článek jednoho ze zaměstnanců Sony, který popisuje situaci zevnitř. Sony se preventivně složila a stáhla z distribuce film The Interview, který se KLDR nelíbil. Za to se stala terčem posměchu – za chybné toto rozhodnutí označil i Barack Obama. Bývalí zaměstnanci také chystají hromadnou žalobu na Sony, že nezabezpečila jejich osobní údaje. Sony mezitím kope kolem sebe a rozesílá výhružné dopisy novinářům, kteří by chtěli informovat o ukradených datech. Dobré shrnutí situace nabízí Bruce Schneier a Troy Hunt zase upozorňuje, že v téže situaci jako Sony se z hlediska informační bezpečnosti nachází naprostá většina větších firem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru