Skupina amerických hotelů se snaží získat souhlas tamního regulátora FCC s tím, aby mohla rušit cizí wi-fi hotspoty ve svých budovách. Ohání se přitom obavami o bezpečnost svých hostů. To je dost úsměvné, zejména ve vztahu k obvyklé úrovni zabezpečení takových sítí. Skutečným důvodem je, že se rozmáhají osobní wi-fi hotspoty a tethering s mobilním telefonem. A hotely tedy nemohou hostům prodávat svou vlastní službu – obvykle předraženou a nepříliš kvalitní. Není pravděpodobné, že by FCC požadavkům vyhověla. Protestuje proti tomu například Google, Microsoft, Cisco a řada dalších firem a organizací. I v případě, že by to prošlo, je rada jednoduchá: Ubytovávat se v levnějších hotelech. Je obecně známým paradoxem, že dostupnost internetového připojení je nepřímo úměrná ceně ubytování. I laciné hostely mají free wi-fi pro každého, zatímco čtyř- a pětihvězdičkové hotely si většinou za tuto službu nechají těžce zaplatit a kvalita nebývá nijak oslnivá.

Den před Štědrým dnem nastal v KLDR výpadek internetového připojení. Spekuluje se, že by mohlo jít o odvetu za hack Sony Pictures, ze kterého je Severní Korea obviňována. V Jižní Koreji byly zase napadeny počítače v jaderné elektrárně. Celá kauza nicméně pěkně ukazuje na asymetrii informační války: Zatímco západní společnost je na internetu závislá a i relativně drobný výpadek způsobí rozsáhlé škody a bude mít velký efekt, zemi typu KLDR nijak zvlášť nezasáhne.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru