Na konferenci Eurocrypt byl představen paper, který se zabývá útoky na generátory náhodných čísel. Prakticky všechny šifrovací algoritmy využívají generátory náhodnosti a jejich bezpečnost závisí na kvalitě těchto generátorů. Pokud se útočníkovi podaří zasáhnout do generátoru, dokáže narušit bezpečnost šifry, která je na něm závislá. Toto téma je pro laiky obtížně srozumitelné, ale extrémně důležité. V minulosti se objevily informace o tom, že NSA zasahovala do návrhu jejich algoritmů s cílem je oslabit. Paper prokázal, že správně navržený „backdoor“ do generátoru je neodhalitelný. 

Platební služba PayPal obsahovala kritickou zranitelnost, která umožnila útočníkovi vykonat kód na serveru pod oprávněním roota (administrátora).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru