Policie žádá, aby ministerstvo vnitra upravilo vyhlášku, která řídí uchovávání provozních údajů u poskytovatelů služeb elektronických komunikací. Podle informací spolku Iuridicum Remedium žádá, aby poskytovatelé připojení k internetu museli preventivně uchovávat informace o tom, na jaké servery a jaké jejich služby (přesněji IP adresy a porty) se jednotliví zákazníci připojují. I v případě, že si odmyslíme zjevné možnosti zneužití a ohrožení soukromí, jednalo by se v případě schválení o výraznou zátěž pro ISP, s ohledem na objem uchovávaných informací.

iPhone lze shodit pár znaky v textové zprávě, a aby v tom Apple nebyl sám, podobnou chybou (ale s jiným řetězcem) trpí i Skype. Vnější projevy jsou stejné, ale příčina obou jevů je různá. V případě iPhonu se jedná o problém s parsováním Unicode kódování textu. V případě Skypu jde pak o prostý řetězec "http://:", což aplikace chybně vyhodnotí jako webovou adresu a pak se s tím pokusí patřičným způsobem naložit. Podobné chyby jsou poněkud trapné, ale obtížně se jim dá vyhnout.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru