Zranitelnosti jsou různého druhu a různé závažnosti. Existuje několik systémů pro jejich formální klasifikaci (například STRIDE a DREAD, které používá Microsoft), ale o těch si povíme někdy jindy. Nyní si ukážeme několik typických příkladů, s nimiž se často setkáte.

Buffer overflow již není tak častým jevem, jako na začátku tohoto století, ale pořád se s ním lze setkat a jeho závažnost je vysoká. Obecně je všechno, s čím počítač pracuje, uloženo v jeho operační paměti. Jak programový kód, který je vykonáván, tak data, s nimiž program pracuje. Přičemž tyto dva typy dat jsou u běžných počítačů v jednom druhu paměti. Buffer overflow chyba nastane ve chvíli, kdy útočník dokáže zadat větší množství dat, než s jakým program počítá a pro kolik má vyhrazeno místo v paměti. Program zadaná data zapíše i do té části paměti, kde se očekává spustitelný kód.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru