Velkým tématem uplynulých dní je únik dat ze seznamky Ashley Madison, která se specializuje na nevěru a mimomanželské vztahy. K hacku samotnému došlo už před měsícem, kdy útočníci zveřejnili ukázky údajů a požadovali po firmě Avid Life Media, která weby provozuje, aby je vypnul a definitivně ukončil poskytování jejich služeb. ALM se požadavkům nepodvolil a útočníci publikovali obrovské množství údajů.

Není zcela zřejmé, které z „leaků“ jsou skutečné a které ne. Firma se nejprve snažila publikovaná data bagatelizovat, ale časem se ukázalo, že minimálně některé uniklé datasety jsou pravdivé. Kromě dat o zákaznících – včetně citlivých fotografií a údajů o sexuálních preferencích – byly zveřejněny i firemní e-maily. Z nich vyplývá, že v ALM se pokoušeli hackovat vlastní konkurenci. Firma vypsala odměnu půl milionu dolarů za údaje vedoucí k odhalení útočníků. Zároveň se snaží zabránit médiím, aby o útoku psala, pomocí zneužití zákona DMCA.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru