The Intercept si všiml, že Microsoft za určitých okolností získává kopie recovery klíče pro šifrování disku a rozpoutal kolem toho aféru. Není to nic nového a myslím si, že na celou problematiku je nutné nahlížet trochu jinak.

Už od Windows 7 je ve vyšších edicích operačního systému k dispozici funkce BitLocker. Ta umí v zásadě dvě věci: Šifrování disku a zajištění integrity hardwaru při bootu. Šifrování disku je jasné – zabrání útočníkovi v získání dat z disku například tím, že by ho fyzicky vyjmul z počítače a připojil k jinému. Zajištění integrity hardwaru při bootu, na němž se kromě BitLockeru podílejí i další technologie, tak může zabránit jiným typům útoku, protože dokáže detekovat změny hardware nebo nastavení, která mohou mít vliv na bezpečnost.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru