Doba, ve které žijeme, je nejlepší, co kdy byla. Tím teď nemyslím statistiky délky života, nejnižší úmrtnost novorozeňat nebo to, že u nás už 70 let nebyla válka (což je docela rekord). Jako ajťák to beru z pohledu technologií. Fascinuje mě, jak rychle se technologie kolem nás mění a co nám umožňují.

Většinu pracovního času trávím u klientů v různých městech po České republice. Teď jsem ale tři týdny s celou rodinou na Kanárských ostrovech. Není to dovolená − jak manželka (stavební inženýr), tak já (IT konzultant a lektor) tu pracujeme na zakázkách pro naše klienty z Česka. Prostě se nám období, kdy končí zima a ještě není jaro, nelíbilo, tak jsme vyrazili za sluníčkem. Za posledního půl roku již podruhé (v létě nám pro změnu bylo horko).

Naší práce se to ale nedotkne. Stačí nám notebook a telefon s připojením na internet (ideálně s kartou lokálního operátora, protože náš roaming je kvůli cenám nepoužitelný). Většina toho, co děláme, se dá díky technologiím dnes již dělat na dálku. Před chvilkou jsem měl hodinové školení formou videokonference. Klient vůbec nepoznal, že jsem 3500 kilometrů daleko a sedím 100 metrů od pláže.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?