Acer se vrhá do nových věcí, a někdy na to doplácí. Když jako první začal v Česku nabízet Chromebooky, byl na to sám, Google s budováním značky svého operačního systému nepomohl. Nyní to vypadá, že se historie opakuje. Acer jako první a zatím jediný začal prodávat systém Microsoft Mixed Reality, a nemá to snadné, přestože technicky je Acer Windows Mixed Reality Headset výborný.

Mixed Reality, což je v současném stavu jen jiné označení pro realitu virtuální, je největší technologická změna ve Windows 10 Fall Creators Update, tedy v nejnovější verzi Windows. Microsoftu se podařilo v krátké době vyvinout plně funkční systém, který nepotřebuje žádné externí senzory na stěnách nebo kamery před počítačem. Ještě rychleji pak zvládl přidat pohybové ovladače, bez kterých by virtuální realita vůbec nedávala smysl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Systém označovaný jako Microsoft Mixed Reality je stará dobrá realita virtuální.
  • První verzi nabízí Acer, výrazně barevné brýle jsou pohodlné a šikovně se odklápí.
  • Ve virtuální realitě běží klasické aplikace, na hry se čeká, přinese je SteamVR.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru