Video má schopnost zachytit realitu a oživit ji vždy, když si člověk přeje. Běžný záznam ale nedává možnost vychutnat si nuance – elegantní pád po prvních krocích malého dítěte, marný výskok psa snažícího se chytit hozený tenisák nebo dobře umístěný zvedák v boxerském zápase.

U sportovních přenosů už se počítá se zpomalenými záznamy, ale díky výzkumu umělé inteligence v Nvidii by stejnou možnost mohl dostat každý, kdo natáčí video. Nový projekt nazvaný Super Slomo dokáže "super zpomalená" videa vytvořit z obyčejných záznamů, které mají 30 snímků za sekundu. Vědci z Nvidie výsledky svého výzkumu přihlásili k publikaci už v loňském roce a nyní je prezentují na konferenci Computer Vision and Pattern Recognition.

Videa vytvořená umělou inteligencí odpovídají záznamu rychlostí 240 snímků za sekundu. Zpomalená videa umí natáčet už i nejnovější iPhony, ale ty jsou zatím výjimkou, navíc je nutné tuto funkci ručně aktivovat. Konkurenční telefony umí zachytit i 960 snímků za sekundu, ale pouze po extrémně omezenou dobu, v podstatě zlomek sekundy. V obou případech přitom dochází ke ztrátě obrazové kvality, zejména v horších světelných podmínkách.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru