Záložka dojíždění v aplikaci Google Mapy už není k vzteku pro stovky lidí, kteří pracují v Praze, ale bydlí ve Středočeském kraji. Google bez fanfár přidal do své služby data od Dopravního podniku hlavního města Prahy a Ropidu. To znamená, že po letech Google nabízí při vyhledávání trasy i vlaky.

Google pro HN oficiálně potvrdil rozšíření služeb o pražskou příměstskou dopravu. Zároveň díky novým datům přidal k některým spojům informace o ceně, u vlaků uvádí garantované spoje, které na sebe čekají, a barevně sladil označení linek s tím, které používají provozovatelé veřejné dopravy v Praze.

Nabídka spojů dojíždění v notifikaci a detail vyhledaného spoje

Doposud Google při dojíždění mezi Prahou a Středočeským krajem nabízel pouze příměstské autobusy, které jsou často ve srovnání s vlakem pomalejší a méně pohodlné. Novinka přišla krátce po změnách uživatelského prostředí aplikace Mapy Google. Ty nyní obsahují záložku dojíždění, která ukazuje informace o dopravní situaci pro automobilisty nebo informace o spojení veřejnou dopravou. Upozornění na vhodný spoj se ukazuje i formou notifikací v časech, kdy uživatel obvykle jezdí mezi domovem a zaměstnáním – polohu obou míst je možné do aplikace ručně zadat v položce "Vaše místa".

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru