Třetí pravidlo pro používání sociálních sítí zní: “Nikdy nepiš, jakou značku a jaký model telefonu si hodláš koupit, pokud nechceš mít do večera pod příspěvkem dvacet komentářů, podle kterých si dané zařízení může pořídit leda idiot!” Stejné pravidlo platí i pro počítače, grafické karty, tablety, hodinky nebo nedejbože auta.

Proto jsem v minulé glose o výběru telefonu nezmínil, mezi jakými modely jsem vybíral. Sice jsem byl podobných názorů ušetřen, zato se mi i tak dostalo několika rad, které bych mohl shrnout pod jednoticí slogan: “Si tam nahraj novější neoficiální verzi systému!”

Cílem takového zásahu má být lepší funkce zařízení, vyšší bezpečnost nebo prosté vědomí, že člověk získá nejnovější možný systém a bezpečnostní záplaty. Když ale člověk popátrá víc, zjistí, že ona zmíněná neoficiální verze “je skvělá, je boží, je úžasná, všechno krásně běhá, naprosto bez problémů, jen je tam pár drobností… občas se odpojí wi-fi, Bluetooth se sem tam sekne, ale za to můžou výrobci, že se nedrží standardů a nezveřejňují ovladače!”

Související

Já vám nevím, ale asi mám na tyhle věci smůlu nebo co. Taky jsem to dřív dělával, taky jsem nahrával a přehrával různé verze softwaru, měnil procesory a záplatoval knihovny, ale když se tak ohlížím zpátky, tak to žádná hitparáda pozitivních zkušeností nebyla.

Kdysi jsem do svého smartphonu – tedy tehdy se tomu ještě neříkalo smartphone, ale palmtop, dokonce v recenzi, kterou jsem z roku 2007 dohledal, se o tom stroji píše jako o “zařízení” - nahrál novou neoficiální verzi firmwaru. Vyzkoušel jsem si, že jsem nepřišel o kontakty, telefon telefonoval, a tak jsem šel spát. Druhý den, co čert nechtěl, mi hořelo auto.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru