Přiznám se, proč bych se nepřiznal: Je mi šestačtyřicet a hraju počítačové hry! Ne, nemyslím takové ty tetrisy, pasiánsy ani mahjong, které v očích veřejnosti nutně patří k mému herně seniorskému věku. Nestřílím ani Angry Birds proti pevnostem zelených prasat, neholduji ani likvidaci sladkostí a dalším podobným hříčkám na ukrácení dlouhé chvíle. Hraju ty "velké" hry. Strategie, simulace, adventury, střílečky…

Občas takové přiznání vyvolá pozdvižení obočí, a pokud je komunikační protějšek ráznější, tak padne i několik slov na téma "ztráta času", "bezduchá tupá zábava" nebo "ztráta času" (uvádím ji dvakrát, protože to lidé také opakují stále dokola). Většinou už je v takové situaci jakákoli další diskuse marná. Takové lidi nezajímá, proč to dělám ani co z toho mám. Jen vyjádřili své pohoršení. Abych jim udělal radost, většinou ještě dodám, že hraju nejen na počítači, ale koupil jsem si i dvě herní konzole, jeden Xbox a jeden PlayStation, a ke každému 4K televizi. "No, však když tě to baví… ale já bych do takové pitomosti nedal ani korunu, však toho času, co to sežere!"

Využiju toho, že mi teď žádný podobný čtenář neskočí do řeči, a vysvětlím vám, jak je možné, že si dospělý usedlý muž s chutí hraje počítačové hry. A ještě vám zdarma prozradím, že nejsem sám. Je nás spousta.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Bezduchá zábava pro uhrovaté teenagery, nebo médium budoucnosti, se kterým je nutno počítat? Když vsadíte na druhou možnost, neuděláte chybu!

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru