Ve svém pravidelném provolání k národu, obecně známém jako "Čaulidi", se premiér Babiš chlubí tím, že jsme "PRVNÍ NA SVĚTĚ!" v žebříčku kyberbezpečnosti. Pomiňme, že si premiér všiml žebříčku zveřejněného v únoru až ve svém dubnovém příspěvku. Problém je v tom, že hodnota českého prvenství je velice nízká a samotný žebříček zavádějící.

Řeč je o hodnocení NCSI - National Cyber Security Index, který sestavuje organizace EGA - e-Governance Academy. To je quango (kvazi autonomní nevládní organizace - pozn. red.) vzniklé ve spolupráci vlády Estonska, Sorosovy nadace OSI a rozvojových programů OSN. Žebříček je vydáván již potřetí a Česká republika si v něm vede tradičně velmi dobře, což je dáno jeho metodikou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

P I 11.04.2019 17:20
Označení A. Babiše jako "Čaulidi" mne dnes dokonale zvedlo náladu, díky čemuž jsem měl a ještě stále mám velmi optimistické rozpoložení. Díky!!!
P I 11.04.2019 17:11
"čaulidi" ale podobným způsobem dokládá i stav naší ekonomiky, zemědělství, průmyslu, sociálního zabezpečení,.... Věrohodnost všech "prvenství", která nám "čaulidi" tak rád oznamuje je bohužel obecně velice nízká. Takže: "čau lidi" z úst "čaulidi" by nás měla spíše varovat.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru