Nejlepší společník na cesty do zemí, kde se mluví a hlavně píše cizím jazykem, se během následujících dní výrazně změní k lepšímu. Google právě zahájil aktualizaci své aplikace Překladač Google (Google Translate), ve které rozšiřuje podporu funkce vizuálních překladů. Ta automaticky přeloží libovolný text v záběru fotoaparátu chytrého telefonu a funguje i bez přístupu k internetu.

Překladač v nové verzi nabídne místo 30 jazyků podporu překladu z 89 řečí do stovky jazyků, největší změnou je ale možnost vytvářet v podstatě libovolné jazykové páry, doposud Překladač v tomto režimu fungoval pouze při překladu z dostupných jazyků od angličtiny. Nově lze překládat do češtiny, slovenštiny nebo třeba do jazyka Zulu.

Jako příklady využití Google uvádí jídelní lístky či informační cedule, systém ale umí přeložit třeba i články v novinách. Google s aktualizací, kterou spouští ve vlnách, nabídne zároveň další zvýšení kvality překladů díky využití neuronových sítí. I používání aplikace bude jednodušší – nebude nutné ručně zadávat jazyk, ze kterého má překlad proběhnout, aplikace rozpozná jazyky sama.

Překlady jsou i ve své vylepšené formě dostupné i bez přístupu k internetu, uživatel si jen předem musí stáhnout slovníky pro potřebné jazyky.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru