Bezpečnost operačního systému Androidu je objektivně nižší než v případě chytrých telefonů od Applu. Obě platformy mají zranitelná místa, pouze Android ale umožňuje snadno instalovat aplikace i mimo svůj vlastní obchod Google Play. Toho zneužil i nejnovější úspěšný útok, který bezpečnostní analytici společnosti Check Point překřtili na Agenta Smithe podle postavy z filmové trilogie Matrix.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Jan Valečka 11.07.2019 17:47
Já bych si dovolil zásadně nesouhlasit s tím, že bezpečnost nemá vůbec záviset na uživateli. Naopak uživatel nezbytně musí být hlavní linie obrany. Samozřejmě by měl mít k dispozici vhodné nástroje, jako antivirus, ale bez rozumu se neobejde. Ten ideální stav, který neexistuje, je, že uživatel bude mít aspoň hrubou představu, co dělá, a bude opatrný a bude přemýšlet. K tomu bychom měli směřovat. Především vzděláváním, jak technickým (dětí rodiči i rodičů dětmi), tak hlavně rozvíjením kritického myšlení. Rozhodně mi nepřijde jako dobrá cesta připravovat uživatele o možnosti, které jsou někdy užitečné, jen proto, aby si čistě vlastní vinou nějak neuškodil. Radši ať si uškodí a poučí se, bez toho se hůř naučí zodpovědnosti. V současné době je podle mě řešení Androidu adekvátní.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru