Udělejte toho více, kdykoliv, kdekoliv. S tímto heslem Google oznámil akvizici společnosti QuickOffice, jejíž bezplatnou verzi má ve svém telefonu přibližně 300 milionů uživatelů. Google v oznámení uvádí, že funkce QuickOffice začlení do svých Google Apps.

Google akvizicí QuickOffice vyřeší jeden z velkých nedostatků v nabídce Googlu, tedy absenci nástroje pro plnohodnotnou editaci kancelářských dokumentů. Aplikace Dokumenty Google nabízí na mobilních zařízeních pouze základní editační možnosti. QuickOffice navíc patří k omezenému počtu aplikací, které mají pro Android i tabletovou verzi.

QuickOffice jako offline klient pro Google Docs je pro Google velice důležitý prvek v nabídce služeb pro firemní klienty, o které Google bojuje s Microsoftem a jeho službou Office 365, ke které patří i mobilní Office pro Windows Phone a nově také pro telefony Nokia se Symbianem.

Google nezveřejnil, kolik za převzetí QuickOffice zaplatil, lze ale očekávat, že půjde o větší výdaj než v případě komunikační sítě Meebo za níž Google údajně zaplatil 100 milionů dolarů. Meebo má přibližně 100 milionů uživatelů, QuickOffice má 300 milionů uživatelů, nabízí i placené služby a pro Google představuje strategickou investici.

Související