Zajímá vás, kde se na mléce dělá škraloup a kde škařupa? Kde lidé v zimě kabát nenosí, ale nosijou? Nebo kde se ségra mění ve švícu? Na podobné otázky dává odpověď Český jazykový atlas, jehož první dva díly jsou dostupné i na internetu.

Český jazykový atlas (Academia, 1992–2011, dále ČJA) je soubor map a doprovodných komentářů, který v šesti svazcích (na 1 558 mapách a v 1 578 komentářích) představuje územní rozrůznění češtiny, jeho příčiny a zákonitosti. V současné době probíhá jeho elektronizace. Na webových stránkách Ústavu pro jazyk český AV ČR jsou již k dispozici první dva díly. 

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.