Biliony korun by se celosvětově mohly každý rok ušetřit, pokud by pacienti dodržovali předepsané dávkování léků. Jinými slovy: vyšší efektivitu léčby nezajistí jen drahý vývoj nových a lepších medikamentů, ale i zodpovědnější zacházení s těmi, které už jsou na trhu. Pomoci tomu mají miniaturní čipy, které nemocný spolkne spolu s lékem.

Britská studie publikovaná loni v časopise v Journal of American Medicine ukázala, že pouze 57 % pacientů s ischemickou chorobou srdeční dodržuje svědomitě dávkování léků, což podle odhadu autorů vede až ke 113 000 úmrtím ročně.

A to je pouze jedno z mnoha onemocnění. Odborníci odhadují, že nesprávně s předepsanými léky zachází třetina až polovina pacientů. Vedou je k tomu nejrůznější důvody počínaje zapomnětlivostí přes obavy z vedlejších účinků až po snahu ušetřit na drahých lécích. 

V článku se dále dozvíte

  • Biliony korun by se celosvětově mohly ušetřit, pokud by pacienti dodržovali předepsané dávkování léků. Pomoci tomu mají čipy, které nemocný spolkne spolu s lékem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.