Nově objevené zásoby ropy, nekalé kejkle s čísly, ekonomické krize, růst geopolitického napětí, nástup nových technologií... Statistiky týkající se světových zásob, těžby a spotřeby ropy ovlivňuje řada faktorů, které se někdy doplňují, jindy jdou proti sobě. V číslech a grafech je skryt bezpočet příběhů odrážejících fungování světa na přelomu tisíciletí. 

Pohled na graf ukazující vývoj ověřených zásob ropy vypadá na první pohled optimisticky. Tedy pokud na něj hledíme plni obav ze zajištění energetických potřeb stále nenasytnějšího lidstva, nikoli v kontextu klimatických změn. Světové zásoby navzdory rostoucí spotřebě utěšeně rostou, takže jaképak strachy?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.