Evropská unie začíná naslouchat vědcům, kteří už řadu let opakují, že biopaliva první generace nepředstavují řešení problémů s klimatem a řadu problémů naopak vytvářejí. Týká se to i bionafty z řepky, kvůli jejíž produkci česká krajina v posledních letech výrazně zežloutla.

Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin Evropského parlamentu minulý týden poměrem hlasů 43:26 schválil návrh, podle kterého by podíl biopaliv první generace na celkovém objemu pohonných hmot neměl být vyšší než 5,5 %. Pokud návrh v září na plénu Evropský parlament odsouhlasí a následně ho posvětí i jednotlivé členské země, bude to první krok od masivní evropské podpory biopaliv v jejich stávající podobě.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.