Nejúspěšnější český projekt na serveru Kickstarter se posunuje do další fáze. Autoři hry ze studia Warhorse spustili novou fázi vývoje – beta test. Hra v současné podobě nabízí možnost vyzkoušet unikátní soubojový systém založený na realistickém pojetí středověkého šermu a realistický příběh z české historie.

Kingdom Come: Deliverance vzniká v Praze pod vedením herního designéra Dana Vávry, autora kultovní Mafie, hlavním investorem je, kromě desítek tisíc hráčů z Kickstarteru, Zdeněk Bakala, majitel vydavatelství Economia, které vydává i HN.

Kingdome Come artwork

Součástí betaverze jsou všechny důležité herní prvky, které zahrnují souboje, výrobu lektvarů, systém zločinnosti a plížení a první velkou historickou bitvu, jejíž výsledek bude záležet na chování hráče. Betaverze představuje také příběh, jehož hlavním hrdinou je syn kováře, který se shodou okolností zaplete do mocenských bojů spojených s únosem českého krále Václava IV.

Vývojáři nyní pracují na dokončení první kapitoly hry, která má vyjít samostatně v tomto roce s herní délkou v řádu desítek hodin. Původní letní termín pravděpodobně Warhorse Studios nestihnou, důvodem má být zájem Sony a Microsoftu vydat hru na konzole ve stejný termín jako verzi pro PC.

Od konkurenčních titulů v žánru hry na hrdiny (RPG) se Kingdom Come liší realistickým ztvárněním světa a absencí magie a mytických příšer. Odlišné jsou také souboje, které vyžadují větší kontrolu hráče a zvládnutí principů středověkého šermu. Tvůrci se chlubí extrémním důrazem na historickou věrnost, která se týká vzhledu budov, oblečení, výzbroje i chování postav v herním světě.

Mezi příklady realističnosti patří systém vrstvení oděvů a zbroje. Kingdom Come je pravděpodobně jedinou hrou, která dá hráči najevo, že kroužková košile na holém těle neochrání před zásahy mečem, nutné je nejprve hlavnímu hrdinovi nasadit prošívanou vestu.

Kingdom Come i přes úspěch na Kickstarteru není nejúspěšnější moderní českou hrou, která vzniká díky příspěvkům od hráčů. Projekt Space Engineers a Medieval Engineers společnosti Keen Software, za níž stojí Marek Rosa, získal v rámci takzvaného předběžného přístupu (možnost hrát nehotovou hru) na Steamu více než milion hráčů již v říjnu 2014.

Betaverze Kingdom Come: Deliverance je dostupná hráčům, kteří přispěli na vývoj hry dostatečnou částkou na serveru Kickstarter nebo si koupili plnou verzi hry na oficiálních stránkách hry za přibližně 1300 korun (nebo v dražších sběratelských verzích. Varianta za 13 tisíc korun obsahuje i repliku meče ze hry vhodnou pro historický šerm).

 

Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru