Hra Pokémon Go v sobotu přišla do řady evropských zemí. Oficiálně si ji tak nově mohou nainstalovat i Češi. Spuštění přichází v době, kdy má v tuzemsku hra již tisíce uživatelů, kteří aplikaci získali z neoficiálních zdrojů. Hra však brzy po spuštění přestala na několik hodin fungovat, na vině byl zřejmě enormní zájem hráčů, kteří přehltili herní servery. 

Pokémon GO

Hra Pokémon Go stojí na takzvané rozšířené realitě (AR). Postavičky z populární herní a televizní série jsou rozmístěny na různých místech v reálném světě. Pokud tedy chce hráč Pokémona chytit, musí ho najít a fyzicky dojít na jeho místo s telefonem s GPS. Po světě jsou zároveň rozmístěny arény, v kterých mohou hráči změřit síly. Hra vyšla pro Android a iOS. Verze pro Windows se neplánuje.

V průběhu soboty se hra objevila v české verzi Google Play i v Apple App Storu. Kromě Česka hra podle serveru Releases.com o víkendu dorazila také do dalších 26 evropských zemí včetně Chorvatska, Rakouska či Polska. Evropskou expanzi zahájil Pokémon před několika dny v Německu a v pátek se přidalo například Portugalsko či Itálie.

Vývojář hry společnost Niantic dosud nebyl v plánech spouštění hry příliš konkrétní a říkal, že k dalšímu rozšíření dojde "brzy". V pátek však šéf společnosti John Hanke v rozhovoru pro agenturu Reuters prohlásil, že hru plánuje spustit v nejbližší době ve zhruba 200 zemích.

Brzy by se tak měli dočkat i Japonci. Přestože je stát "rodištěm" Pokémonů, hra zde stále nefunguje. Limitem pro rozvoj je podle Hankeho hlavně kapacita serverů, na kterých hra běží.

Hráči si ale našli cestu, jak Pokémon Go hrát i před oficiálním spuštěním. Na internetu se hra dala stáhnout a nainstalovat z neoficiálních zdrojů. I v Česku tak již má tisíce fanoušků, čehož si lze často všimnout například i v pražských ulicích.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru