Až příští rok. Sony se podařilo vybudovat nad Microsoftem velký náskok v počtu prodaných konzolí, ale herně je to v nejnabitějším období roku slabší. Na hráče se chystá pouze The Last Guardian, jinak Sony sází hlavně na hardware. O to více toho slibuje za rok.

Na akci PlayStation Experience japonská firma představila novou hru ze světa Uncharted 4, nový díl lehce hororové hry The Last of Us a ukázala desítky dalších titulů, na které se hráči mohou těšit, i když to bude zkoušet jejich trpělivost. Sony sází také na nostalgii, protože chystá hned několik restaurovaných starších her, které mají blízko ke kultovnímu statutu.

Nebezpečná a nelítostná v Uncharted

Nate Drake z herní série Uncharted se už za žádným dobrodružstvím nevydá. To vývojáři ze studia Naughty Dog slíbili dávno před vydáním čtvrtého dílu. Není to ale konec série Uncharted. Za rok se hráči mohou těšit na Uncharted: The Lost Legacy. Nová hra se obejde bez původního hlavního hrdiny, místo toho sází hned na dvě vedlejší postavy z předchozích dílů. Na nebezpečnou Chloe Frazer ze druhého dílu, a na nelítostnou vůdkyni žoldáků Nadine Ross z Uncharted 4.

The Lost Legacy nebude plnohodnotná hra s desítkami hodin zábavy, ale samostatný datadisk jako příběh Lost Behind ze hry The Last of Us od stejných autorů. Proti Lost Behind se třemi hodinami hraní by ale měl nový kousek Uncharted nabídnout zábavu na delší čas.

Sony zveřejnilo osmiminutovou ukázku ze hry, kde se obě hlavní postavy potkají, pravděpodobně poprvé, kdesi v Indii plné vojáků a násilí. Místo přestřelek dostal v prvním videu prostor hlavně opatrný styl hry, náladu ale trailer navozuje výborně. Hráči by se měli dočkat v průběhu roku 2017 a majitelé Deluxe verze Uncharted 4  a "permanentky" Explorer’s Pack dostanou Lost Legacy v ceně.

Ellie se vrací v The Last of Us Part 2

Vývojáři z Naughty Dogs chystají i další hru, druhý díl hry na přežití The Last of Us, ve kterém bude hlavní roli hrát opět žena, tentokrát už devatenáctiletá Ellie z prvního dílu. Příběh bude zkoumat nenávist ze všech stran, ukáže se v něm i Joel, hlavní hrdina prvního dílu. Kontroverzní konec The Last of Us k potenciální nenávisti otevírá dveře, ale více se dozvíme pravděpodobně až v roce 2018. Hra představená na PlayStation Experience zatím nemá stanovené datum vydání.

Sony na příští rok chystá také předělávky populárních her ze starších konzolí: rytmické hry PaRappa the Rapper, LocoRoco a Patapon se dočkají remasteru ve 4K (na PlayStation 4 Pro) a závodní série Wipeout se dočká kolekce remasterů WipEout Omega Collection.

Futuristické závody WipEout nabídnou v remasteru kompletní tratě her WipEout HD, WipEout Fury  a WipEout 2048. Sony na PlayStation 4 Pro nabídne 4K grafiku v 60 snímcích za sekundu, vyšší snímková frekvence je nutností pro ovládání extrémně rychlých závodních strojů s raketovým pohonem.

Nakonec Sony představilo i pokračování hopsací hry Knack, která doprovodila na trh PlayStation 4, ale která se nesetkala s velkým komerčním úspěchem a propadla i v odborných recenzích.

Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru