Nastartujte vozy a vyrazte! Festival Horizon se otevřel už počtvrté a zase je to nejlepší jízda, jakou můžete zažít, když nemáte v reálné garáži Porsche, Lamborghini nebo alespoň Ford Focus RS. Nejnovější díl akčních závodů Forza Horizon 4 vypadá skvěle i na průměrných počítačích a na Xboxu přímo září.

Nadšení přitom nevzbuzuje přehlídka stovek exkluzivních automobilů, ale prostředí. Tvůrci videohry se z dobrodružné Austrálie přesunuli domů, do Velké Británie a během dvou let vytvořili dokonalé podobenství Anglie, Walesu a Skotska ve variaci na Vivaldiho Čtvero ročních dob. Britská krajina se v průběhu hraní mění, ze zamrzlých plání na zelené pastviny plné jehňat přes hřejivé léto s červenými jahodami až k sychravému podzimu plnému deště.

Hra své půvaby ukáže hned v úvodu. Během prvních pěti minut se projedete na asfaltu, po stráních, ve sněhu i v bahně. Krajina ve Forze Horizon 4 i samotná roční období jsou ideálním obrazem toho, jak Británie může vypadat ve svých nejlepších dnech.

Mlha, déšť a sychravo nechybí, ale léto je převážně plné slunce, jaro osvěží jen občasným deštěm a v zimě v Británii sněží a mrzne, i když to v reálu nebývá zvykem. Celé herní prostředí, které hráče zavede ke Stonehengi nebo k Edinburskému hradu, vlastně představuje riziko, že při návštěvě slavných míst známých ze hry budete naživo trochu zklamaní.

Forza Horizon 4 je zároveň nejlevnější způsob, jak se přenést do světa automobilového sportu. Krabicová verze má sice standardní "konzolovou" cenu 1699 Kč, ale zároveň je dostupná v rámci služby Xbox Game Pass za 259 korun -  digitální kopie zároveň funguje na Xboxu i na PC.

Když pominete krásu krajiny a cit pro detail, zůstane nejpropracovanější závodní hra historie. Zapomeňte na okruhové simulátory i konkurenční Driveclub nebo v principu příbuzný motoristický epos The Crew 2 a už vůbec nezmiňujte sérii Need for Speed, která se propadla do bahna. Až do vydání Forzy Horizon 4 byla nejlepší automobilovou hrou Forza Horizon 3 a čtyřka má ještě lepší základy. Nejenže je zábavná i pro absolutního laika a umožňuje snadno napravit chybu posunem času zpět, ale řízení lze nastavit i do režimu simulace a hrát třeba s volantem.

Horizon v Británii má, stejně jako předchozí tituly, jednoduchou zápletku – jste mladý jezdec, který se chce bavit. Své schopnosti můžete ukázat na závodním festivalu, o který se starají postavy známé z předchozích dílů. Ale to nikoho nemusí zajímat. Hlavní je, že navzdory logice jako nováček dostanete pro každou ze základních disciplín nové krásné auto a vždy si přitom můžete vybírat. Moderní Subaru, nebo klasickou Lancii? Obyčejný a krotký Ford, nebo neposedného amerického svalovce stejné značky?

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru