V minulé generaci herních notebooků platilo, že modely s čipem GeForce GTX 1070 zvládnou cokoli, když dokážete přistoupit na pár kompromisů. Na novou generaci nejzajímavější herní karty jsem byl proto hodně zvědavý. Hlavně na to, jak moc budou majitelé notebooků se starší kartou nešťastní. Příležitost to zjistit nám poskytl Asus s notebookem ROG SCAR II s velkým 17" displejem a výrazným designem, který staví na logu s proměnlivým podsvětlením, průhledných klávesách a uhlíkových vláknech.

Hlavní zjištění si našlo cestu i do titulku. V provedených testech se při srovnání notebooku s plně srovnatelnou výbavou, ale starší generací grafické karty ukázala vskutku působivá čísla, třeba 36 procent výkonu navíc ve výkonu grafického čipu. Zajímavé číslo ukázal i test výdrže baterie. Necelých pět hodin reálné výdrže na baterku bylo ještě nedávno u herních strojů jen sen.

Herní notebook ROG Scar II GL704GW má 17" obrazovku a agresivní design

Pět hodin bez zásuvky je příjemná hodnota pro lehkou kancelářskou práci, ale tenhle počítač půjde vydávat za pracovní nástroj složitěji než třeba u rekordně tenkého Aceru. Důvodem je jednak ono prosvícené logo, které údajně představuje stylizované písmeno G do podoby masky. A není to jediné světýlko na notebooku – světelný pruh je také na přední hraně šasi. Zásadnější problém je nižší mobilita. Nejde jen o rozměry, ale hlavně o hmotnost – tři kilogramy na notebook a další zátěž v podobě zdroje jsou už na hraně.

Související

Velký displej v menším těle

Na 17“ notebook je SCAR II ještě kompaktní díky moderní obrazovce s tenkými rámečky. Menší rozměry nicméně přinesly kompromis u klávesnice. Ta má sice numerický blok, ale směrové šipky jsou odsazené pod hlavní blok kláves. Na klávesnici se píše dobře, rozestupy mezi tlačítky jsou v pořádku, ale dělený levý shift a hlavně nepovedené šipky mi při práci vadily, při hraní tolik ne. Tam je naopak nutné ocenit touchpad. Ten je přesný a citlivý při práci i při nouzovém hraní, hlavně má ale fyzická tlačítka.

Co Asus trochu ztrácí v rozložení klávesnice, to alespoň v mých očích vynahrazuje tím, co je kolem. Asus vsadil na měkčený průhledný plast, pod kterým je folie s designem uhlíkových vláken. Možná tam skutečně jsou uhlíková vlákna, nemám to jak vyzkoušet, ale designově se mi to líbilo u XPS od Dellu a líbí se mi to i tady, dokonce včetně části, kde má ona "uhlíková folie" maskáčové krytí. Výrobce model SCAR II prezentuje jako ideální pro hraní 3D stříleček a maskování má právě vojenské střílečky evokovat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru