Poloprázdné velkoměsto ovládané strachem, pod stínem nákazy, jíž se nelze bránit. Bioteroristický útok na New York v prvním díle hry The Division se odvíjel jako typický thriller Toma Clancyho. Po třech letech přichází pokračování. Uplynulo půl roku, virus se rozšířil, je léto a agenti speciální divize americké domobrany se snaží získat pod kontrolu hlavní město Spojených států.

Přesun hry z New Yorku do Washingtonu, D. C., vyvolal rozporuplné reakce. Bílý dům je sice ikona, ale samotné město není zdaleka tak známé, nemá "Žehličku" ani jiné slavné stavby, neodehrává se v něm tolik filmů a seriálů. To jsou ale věci, na které hráči rychle zapomenou, když se v roli agentů Divize poprvé proběhnou přes trávník u Bílého domu ve snaze odrazit dorážející renegáty.

Nový pán v Bílém domě

Autoři hry se s úvodem moc nepářou. Během pár minut agenti vstoupí do ruin Bílého domu, který se stane jejich hlavním stanem, místem, kde lze pořídit nové technologie, lepší vybavení nebo se spojit s dalšími agenty do úderného družstva, které dokáže splnit i nejnáročnější úkoly při čištění města. Oválná pracovna je někde pod hromadou suti, ale i tak je sídlo prezidentů USA silnější lokace než centrální pošta na Manhattanu. Ve hře čeká vrak Air Force One, slavný Lincolnův památník, Kapitol… Nic z toho není pro Neameričana tak silné jako Bílý dům, ve kterém hned za dveřmi čeká provianťák.

The Division 2

Rychlý úvod do hry s odražením pár ozbrojených zločinců prozrazuje nejen fakt, že vývojáři věří novému prostředí, do nějž hru zasadili, ale také to, že poslouchali své fanoušky. Základ je stejný – hráč bojuje s přesilou, a aby přežil, musí dobře využívat krytí za vozidly, zídkami a dalšími "překážkami". Od začátku ale máte v roli agenta tajné služby pocit, že bojujete proti lidem, ne proti robotům složeným čistě z kevlarových destiček.

Nepřátelé ve Washingtonu jsou lidštější, chytřejší, pohyblivější, proradnější… v textové verzi umí dokonce i česky, a hlavně dají se zabít relativně rychle. Hlavní výtkou k původní hře zasazené do New Yorku byli nepřátelé, kteří přežijí, i když do nich agent nasype prodloužený zásobník z útočné pušky. Ve Washingtonu je také z běžných zbraní potřeba pár kulek, ale pokud trefíte dobře, stačí na běžné nepřátele jedna dávka nebo i jedna rána z odstřelovací pušky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru