Neblíží se jen konec roku, máme za sebou celé desetiletí. Místo hodnocení nejlepších her letošního roku, který byl na skutečné hity poměrně chudý, se proto můžeme podívat na celou dekádu.

Vybírat by šlo podle různých parametrů – hodnocení kritiků, počtu prodaných kopií nebo vlivu na celý průmysl. Nebo čistě subjektivně. V našem přehledu převládá vliv, který vybraná desítka her měla na celý herní průmysl, a není v ní slabých titulů.

Assassins Creed Origins (2017)

Celá herní série Assassin’s Creed vytvořila něco fantastického. Výlety do historie z pohledu bratrstva hašašínů, kteří hájí lidskou svobodu proti templářskému řádu, dokázaly něco podobného, co se povedlo hrám, jako je Civilizace nebo Age of Empires. Prostřednictvím vycizelované zábavy naučila miliony mladých lidí něco o minulosti.

Hry ze série Assassin’s Creed jsou zábavné a povedené samy o sobě, ale jejich hodnota je v práci s detaily a historickými prameny, jakkoliv si autoři scénářů vybrali dějinné události a historické osobnosti vodili jako loutky. Množství historických reálií a detailně zachycených a zrekonstruovaných historických budov je ohromující. AC Origins a nejnovější Odyssey pak přidaly ke klasickému hraní také možnost prohlídky herního světa s výkladem. Vzhledem k tomu, že Origins se odehrávají ve starověkém Egyptě a Odyssey ve starověkém Řecku, tak je rozhodně na co se dívat a co se dozvědět. Nemluvě o tom, že Origins i Odyssey nabízejí desítky hodin zábavy.

Elder Scrolls V: Skyrim (2011)

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Vaclav Blazek 02.01.2020 15:26
Za hry souhlas, hlavne Elder Scrolls... Jen jeden komentar, tahle veta me proste bije do oci: Elder Scrolls, když nepočítáme The Elder Scrolls Online, což nepočítáme.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru