Vytvořit hru je těžké. Může to stát stovky milionů korun, mohou na tom pracovat stovky lidí. A i tak z toho může být propadák jako v případě Daikatany nebo Duke Nukem Forever. Nebo na hře může dělat jeden člověk a vytvořit fenomén, jako je Minecraft či Stardew Valley.

Dvojice Jan Kavan a Lukáš Medek, která stojí za novinkou Someday You’ll Return (Jednou se vrátíš), má blíž k té druhé variantě. Nejprve ve dvou, a poté s pomocí Lubora Medka, Lukášova bratra, vytvořili působivý "psychologický horor", který velikost týmu a jeho rozpočtu dobře tají.

Hra o hledání dcery, která se ztratila uprostřed lesů, dokáže už během první hodiny hraní okouzlit realistickou českou a moravskou přírodou a vzbudit silné emoce. Napětí, strach, a nepochybně i trochu frustrace, která ke hrám tohoto typu patří.

Someday You'll Return

Když ve hrách slouží jako hlavní příběhová linka hledání dítěte, je to často cesta k silnému zážitku. Stačí si vzpomenout na Heavy Rain a Silent Hill, ke kterému se autoři hry sami hlásí jako k velké inspiraci. První chvíle ve hře Jednou se vrátíš začínají v dívčím těle, ale to končí rychle a nepříjemně. A hlavně bez toho, aby měl hráč šanci pochopit, co se vlastně děje. Po střihu už začíná ono hledání. Autoři nevysypou celou premisu příběhu najednou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru