Blíží se „velké herní sucho“, které dává fanouškům videoher možnost vyrovnat se se záplavou her, ke kterým se během zbytku roku nedostali. Miliony lidí se ale o prázdninách vracejí na známá místa nebo se celý rok drží jednoho dvou titulů, které dokonale znají.

Typickým příkladem her, které si udrží fanoušky celá léta, jsou 3D střílečky. Battlefieldy, Call of Duty nebo Counter Strike si hráče drží díky tomu, že on-line klání jsou stále „nová“ a znalost hry pomáhá hráčům dosahovat lepších výsledků. Podobně, možná ještě více, to platí v případě sportovních her, ve kterých se předpokládá životnost alespoň jedné reálné sezóny.

Právě popularita on-line hraní vedla tvůrce příběhových her k tomu, aby do svých her přidali také on-line klání. To je i případ skoro filmových titulů, jako Uncharted nebo The Last of Us, i když Part II zatím multiplayer nemá. Protože konkurence nespí a on-line hraní a otevřené světy nabízí téměř každý, museli i vývojáři a vydavatelé přidat.

Bez on-line hraní si hráče dokážou více než pár měsíců udržet jen zcela výjimečné tituly, které mají společných několik věcí. Tou první je otevřený svět, který nabízí spoustu obsahu a neurčuje hráčům, jak přesně se k němu mají postavit. Druhou takovou vlastností je sympatická hlavní postava a v žádném případě neublíží ani možnost do hry zasahovat – vytvářet vlastní obsah přímo ve hře nebo prostřednictvím externích programů a úprav.

Příkladů, kdy stačí jen kvalitní velká hra a pár přídavků, je naprosté minimum, ale najít se dají.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru