Německý spolkový úřad pro informační bezpečnost (BSI) v sobotu varoval před používáním prohlížeče Internet Explorer firmy Microsoft, dokud nebude vyvinuta "záplata", která opraví bezpečnostní trhlinu zjištěnou po útocích hackerů v Číně. Microsoft sice závadu přiznal, popřel ale, že by byla pro běžné uživatele nějakou hrozbou.

BSI doporučil Němcům, aby se vyhnuli používání všech verzí Exploreru. Reagoval tím na to, že závada umožnila v minulých dnech masivní útoky čínských hackerů proti stránkám společnosti Google a dalších internetových firem. Google v reakci na útoky, které byly vedeny hlavně proti e-mailům čínských aktivistů za lidská práva, pohrozil, že odejde z čínského trhu, pokud nebude moci odstranit cenzuru svých služeb.

Microsoft uvedl, že bezpečnostní trhlinu lze jednoduše uzavřít tím, že internetová bezpečnost prohlížeče bude nastavena na nejvyšší úroveň "high". Na to však BSI odpověděla, že to sice útoky ztíží, avšak úplně jim nezabrání.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru