Apple v noci na dnešek zpřístupnil ke stažení novou verzi Aplikace Facebook pro iOS zařízení. Součástí nové verze je plnohodnotná varianta Facebooku pro iPad a iPad 2. Verze pro tablety s Androidem zatím není k dispozici a zatím nejsou zprávy, že by na ní Facebook pracoval.

Aplikace využívá možnosti dotykového ovládání například k listování mezi příspěvky nebo obrázky v galeriích – fotografie a videa aplikace zobrazuje v celoobrazovkovém režimu, v aplikaci navíc alespoň zatím nejsou reklamy.

Aplikace nabízí možnost komunikovat v reálném čase s přáteli, zatímco uživatelé mobilních aplikací na mobilních telefonech musejí pro chat používat samostatnou aplikaci. Po spuštění je také patrné, že Facebook pro iPad pozná nainstalované aplikace navázané na Facebook účet a umožní jejich spuštění přímo z aplikace. V našem případě šlo o hru Bejeweled a aplikace FourSquare a SoundTrackign.

obra zek 2 Picture 35
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru