V pondělí odpoledne na sociální síti Facebook došlo k rozsáhlému výpadku. Dostupnost některých funkcí, zejména sdílení příspěvků, byla omezena. Není jasné, kolik z miliardy uživatel výpadek postihl, ale kolem půl páté už se pomalu množí zprávy, že Facebook opět funguje, jak má.

Na ostatních sociálních sítích lidé z celého světa hlásíli, že není možné sdílet statusy, fotografie, psát komentáře, dávat lajky nebo posílat zprávy.

Při pokusu o publikování příspěvku se zobrazilo pouze chybové hlášení.

K menším výpadkům i na velkých webových stránkách občas dochází, tentokrát  však šlo o událost globálního rozsahu. Server Mashable testoval dostupnost z několika různých IP adres se stejným výsledkem, který to potvrzuje.

Na výpadek ukazuje i web Downrightnow, který monitoruje dostupnost stránek. Stav některých systémů lze sledovat on-line na na webu Facebook Developers.

Od pondělních 16 hodin uživatelé hlásí, že funkce se postupně vracejí k normálu. Společnost zatím nevydala oficiální vyjádření.

 

 

 

 

Facebook používá více než miliarda lidí po celém světě. Každý den síť navštíví zhruba 700 milionů lidí.

Společnost Facebook se ve druhém čtvrtletí vymanila ze ztráty a zaznamenala prudký nárůst tržeb. Facebook se v poslední době snaží podpořit své příjmy z reklamy na mobilních zařízeních, jakou jsou chytré telefony a počítačové tablety.

Facebook v uplynulých měsících představil řadu nových produktů a změn. Firma například podstatně změnila svůj novinkový kanál News Feed, který uživatelům poskytuje přísun novinek od "přátel" nebo ze zvolených webových stránek. Jeden z nejviditelnějších prvků Facebooku má být díky změnám vizuálně bohatší a více zaměřený na mobilní přístroje.

Společnost rovněž představila soubor aplikací s názvem Home pro chytré mobilní telefony založené na nejpoužívanějším operačním systému Android. Nový software má hlouběji propojit nejpopulárnější sociální síť světa s mobilním telefonováním.

 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru