Zítra si k přípravě kapra a bramborového salátu budeme moci pustit místo Rolniček třeba skladbu Christmas Time od Beatles. Od 24. prosince bude hudební katalog Beatles součástí většiny hudebních služeb v čele se Spotify, Apple Music nebo Google Play Music.

The Beatles jsou asi nejznámější příklad hudební skupiny, jejíž díla v digitální podobě dlouho nebyla oficiálně dostupná. Do moderního světa přenesl Beatles až v roce 2010 Apple, když nabídl diskografii liverpoolské kapely ve své službě iTunes. Dalších pět let trvalo zpřístupnění Yesterday, Hey Jude a dalších hitů ve streamované podobě.

Na rozšíření nabídky streamovacích služeb o Beatles upozornil server Billboard. Dobrou zprávou je, že se nepotvrdily původní spekulace o půlroční exkluzivitě pro jednu službu (téměř jistě Apple Music).

Fanoušci hudby The Beatles mohou nicméně už dnes poslouchat slavné skladby i bez placení například na Youtube, ale pouze neoficiálně.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru