Moc pěkný bezpečnostní problém s celosvětovým dopadem objevili čeští a slovenští odborníci z Výzkumného centra pro kryptografii a bezpečnost (CroCS) na Masarykově univerzitě v Brně a říká se mu ROCA. Jedná se o problém v kryptografické knihovně, kterou pro generování kryptografických RSA klíčů používají čipy společnosti Infineon. Ta za určitých okolností generuje tajné klíče způsobem, který není kryptograficky bezpečný a umožňuje získat privátní klíč z pouhé znalosti klíče veřejného. Napadnutelné certifikáty (veřejné klíče) lze navíc velice snadno poznat.

Zranitelné čipy Infineon se přitom používají v řadě zařízení. Typické je jejich využití v čipových (smart) kartách a bezpečnostních tokenech a v TPM (Trusted Platform Module). Z čipových karet jsou napadnutelné třeba slovenské nebo estonské občanské průkazy a problém se bude nepochybně týkat i velkého množství firemních a jiných čipových karet.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru