Malá krabička schovaná pod palubní deskou umí informovat majitele, že mu odtahují auto nebo že v mrazu odchází baterka, a samozřejmě hlídá jeho polohu. Od tohoto týdne se trochu jiná krabička od T-Mobilu postará i o pohodu na palubě. Magentový operátor představil novou verzi svého Chytrého auta, která zahrnuje LTE modem s funkcí hotspotu a nové tarify, jež obsahují 5 nebo 20 GB dat.

V USA, kde T-Mobile službu představil jako první, už verze s hotspotem funguje celý rok. Zákazníci v ČR zaplatí za verzi s 5 GB dat 249 korun a „prémiových“ 20 GB stojí 499 Kč. Ve Spojených státech stála při uvedení verze se 22 GB dat 95 dolarů měsíčně. V nabídce zůstane i stávající zařízení s 2G modulem a měsíčním poplatkem 75 korun s „neomezenými“ daty, která slouží pro komunikaci vozu s mobilní aplikací.

Nová verze s daty se vyplatí, pokud uživatel v autě raději poslouchá Spotify či hudbu z podobných služeb nebo často vozí děti vybavené tablety či vlastními telefony. Podobně jako u mobilního internetu pro domácnosti je totiž cena mobilních dat výrazně nižší než přímo v telefonních tarifech.

Zatímco modul s 2G sítí stojí při jednorázové koupi 2600 korun, model s LTE je o 1400 korun dražší. Stávajícím zákazníkům nabízí T-Mobile výměnu za korunu, ale pouze pokud se upíší k dvouletému závazku službu odebírat. Novým zákazníkům při stejné smluvní podmínce nabídne LTE verzi za 1500 korun, základní 2G verzi se slevou pořídit nelze.

T-Mobile se pochlubil také prvními čísly z praxe. Uživatelé už s Chytrým autem odjeli čtyři miliony jízd. Pouze 325x aplikace zákazníky upozornila na poruchu a 33x na odtahovaný vůz. V 650 případech si pak zákazníci prostřednictvím SOS tlačítka v aplikaci přivolali pomoc.

Zatímco první verze Smart Car vznikla v USA, nově bude vývoj celé platformy propojených automobilů probíhat v Česku pro celou skupinu Deutsche Telekom, a to včetně do značné míry samostatné americké pobočky.